Wirtualna rzeczywistość (VR) i rozszerzona rzeczywistość (AR) w biznesie: Jakie są zastosowania tych technologii?” Przykłady wykorzystania VR i AR w marketingu, szkoleniach, prototypowaniu i innych dziedzinach.

AKTUALNOŚCI
outsourcing IT

Żeby odpowiedzieć na pytanie dotyczące zastosowania VR i AR w biznesie, trzeba mieć pojęcie, co kryje się za tymi pojęciami i jakie możliwości niesie za sobą ta wyjątkowa technologia. VR (virtual reality) to nic innego jak wygenerowany komputerowo świat, który można oglądać w 360 stopniach. Jeszcze do niedawna same okulary VR kojarzone były przede wszystkim z grami video. Za ich pomocą bez najmniejszych problemów można przenieść się do wyimaginowanego świata i jednocześnie poczuć się częścią tego świata. AR (augmented reality) to inaczej rzeczywistość rozszerzona. W tym wypadku na obraz rzeczywisty nakładane są elementy ze świata wirtaulnego. W obu przypadkach obraz może być oglądany za pośrednictwem specjalnych okularów, tableta lub smartfona. 
VR i AR w biznesie
Choć VR i AR przez pewien czas były domeną entuzjastów gier video, to jednak technolgia ta od pewnego czasu sukcesywnie zaczyna pojawiać się w wielu innych branżach. Nowoczesne prowadzenie biznesu opiera się na nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązaniach, które stanowią udogodnienie i w pewien sposób decydują o jakości pracy w danym miejscu. I w tym przypadku usługi informatyczne są niebywale ważnym elementem, ponieważ stosowanie VR i AR wymaga odpowiedniego zaprogramowania. Profesjonalne usługi IT są wobec tego koniecznością dla osób, które pragną wprowadzić VR i AR w progi swojej firmy. W jaki sposób można je wykorzystać? Dla wielu firm VR i AR stały się sposobem na atrakcyjne i skuteczne przeprowadzanie szkoleń dla nowych pracowników. Za pomocą wygenerowanych obrazów można pracownika wdrożyć, tłumacząc obrazowo działanie firmy. Profesjonalna obsługa informatyczna firm pozwala na stworzenie projekcji, która w doskonały sposób wprowadzi nowe jednostki, skupiając się na najważniejszych aspektach. W niektórych branżach VR i AR wykorzystywane są po to, by przedstawić pracownikom sytuacje, z jakimi mogą się zetknąć w pracy. Usługa IT polegająca na wdrażaniu technologii VR i AR do firmy to sposób na zwiększenie wydajności oraz sposób na kreatywne przekazywanie istotnych informacji wszystkim zainteresowanym. Coraz więcej osób decyduje się na tworzenie wyjątkowych prezentacji z pomocą VR i AR, a zatem w grę wchodzą również aspekty marketingowe. 
Zalety VR i AR w biznesie 
Szczególnym uznaniem VR i AR cieszą się w branżach zajmujących się prototypowaniem. Tworzenie nowego produktu wiąże się z koniecznością przedstawienia jego dobrych stron osobom trzecim, być może inwestorom lub współpracownikom. Dzięki nowoczesnej technologii VR i AR stworzenie wyjątkowej prezentacji jest banalnie proste. Koniecznością będzie jednak profesjonalny outsourcing IT. Usługa IT z dużym wsparciem ekspertów w tej dziedzinie będzie można stworzyć obraz, który spełni nasze oczekiwania i stanie się narzędziem znacząco ułatwiającym pracę. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że technologia VR jest w stanie znacząco obniżyć koszty prototypowania i przyspieszyć wiele procesów z nim związanych. Obsługa informatyczna firm Warszawa to sposób na sprawne wdrożenie VR i AR do swojej firmy. Taka usługa informatyczna jest bez wątpienia inwestycją, która w wielu przypadkach zwróci się z nawiązką. 

Oceń