Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy informatycznej?

AKTUALNOŚCI
firma informatyczna

Wysoka jakość świadczonych usług informatycznych jest dziś niezwykle istotna, jednak wybór odpowiedniej firmy, której można powierzyć to zadanie, wcale nie jest łatwy. Na rynku można znaleźć wiele firm, które oferują tego typu usługi, lecz kluczowe jest znalezienie firmy, która będzie robiła to dobrze i która okaże się partnerem godnym zaufania. W tym celu przed ostatecznym wyborem należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które wprawdzie niczego nie gwarantują, ale znacznie zwiększają szanse na znalezienie dobrej i rzetelnej firmy zajmującej się outsourcingiem IT.

Wybór firmy informatycznej – na co zwrócić uwagę

Ustalenie, czego się oczekuje od firmy

Zakres usług firm informatycznych jest bardzo szeroki, dlatego pierwszym co należy zrobić, to ustalić, czego tak naprawdę się oczekuje, jakie usługi ma świadczyć taka firma i dopiero wówczas można przejść do jej poszukiwania.

Jakie inne przedsiębiorstwa obsługuje dana firma

Warto się tego dowiedzieć, ponieważ już po tym można poznać, czy dana firma dobrze wykonuje swoje zadania i czy jest godna zaufania. Długa współpraca z przedsiębiorstwami lub współpraca ze znanymi markami oznacza, że warto ją zatrudnić.

Jakie konkretnie usługi świadczy firma informatyczna

Im większy zakres, tym lepiej w końcu profesjonalna firma powinna świadczyć wszystkie usługi z zakresu obsługi technicznej, zarządzania i bezpieczeństwa, jednak nie zawsze tak jest, dlatego warto sprawdzić już na początku, czy można ona spełnić konkretne potrzeby przedsiębiorstwa.

Wiedza o zespole informatyków

Warto wiedzieć jaki personel pracuje w firmie, czy jest to młody dopiero rozwijający się zespół, czy doświadczeni pracownicy, którzy w swoim życiu zawodowym rozwiązali nie jeden problem. Ważne są też umiejętności pracowników i ich specjalizacje. Wszystkie te kwestie są warte analizy przed podjęciem decyzji.

Opinie o firmie

Jest to niezbędny krok, który należy wykonać, zanim zatrudni się określoną firmę. Opinie zwykłych ludzi, zawsze mówią najwięcej, należy omijać recenzje sponsorowane, czy opinie osób jakkolwiek współpracujących, czy powiązanych z daną firmą. Nie zawsze będzie 100% pozytywnych opinii, ale warto się w nie wczytać i wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski.

Można sprawdzać wiele czynników przed zatrudnieniem firmy informatycznej, jednak wyżej wymienione czynniki wydają się absolutnie kluczowe.

Jakie korzyści wynikają z usług takiej firmy?

 • Realna poprawa systemu bezpieczeństwa w firmie.
 • Lepsza organizacja pracy i komunikacja.
 • Znaczna oszczędność kosztów na szkoleniach, pensjach i procesie rekrutacji.
 • Gwarancja usług wysokiej jakości.
 • Stały dostęp do najnowszych technologii i zawsze bieżących systemów.
 • Znacznie mniejsze ryzyko awarii i szybka reakcja na ewentualne usterki.
 • Całodobowy monitoring IT.
 • Dostęp do wielu profesjonalnych usług w jednym miejscu.
 • Dedykowane rozwiązania najlepsze dla danej firmy.
 • Zaufani fachowcy z różnych specjalizacji.
 • Duża elastyczność ofert związanych z usługami informatycznymi.

Wybór odpowiedniej firmy zajmującej się outsourcingiem IT otwiera przed przedsiębiorstwem wiele nowych możliwości. Dzięki temu firma może skupić całą swoją uwagę na realizacji celów, ponieważ nie musi się martwić kwestiami technicznymi, czy związanymi z bezpieczeństwem. Warto jest korzystać z usług takich firm, ale najpierw trzeba dobrze wybrać, bo jak wiadomo, nie każda firma informatyczna jest rzetelna i godna współpracy.

Oceń